Lokalavis for Åsane og omegn!
  • KLAR: Stian Nygard (21) forlenger som første Åsane-spiller før 2019-sesongen. 

Åsane hentet også Gneist-talent

Åsanes første signering i boks

– En spiller vi er veldig glade i, sier sportssjef Trond Bjørndal.

Åsane fotball forlenget i dag kontrakten til Stian Nygard (21). Han blir klubbens første signering foran neste sesong.

Nygard debuterte for Åsane på senironivå under Morten Røssland som 17-åring og har lenge vært sett på som et av klubbens klart største talenter. 21-åringen var tidvis strålende fra 2012-2014, og nøt også bra med tillit av Kjetil Knutsen etter opprykket til Obosligaen.

I Brann sitt søkelys

Han var også i søkelyset til Brann tilbake i 2013 og var på flere treningsopphold med rødtrøyene. Forrige sesong ble imidlertid spolert av skader og åsanegutten gikk en uviss fremtid i møte på utgående kontrakt.

I dag signerte han for to nye år på Myrdal.

– Åsanes Iniesta kaller vi han her. En spiller vi er fryktelig glade i og som har glimrende kvaliteter, men dessverre vært skadeplaget den siste tiden. Han har sett utrolig bra ut nå etter skaden og vi er glade for å ha han med oss videre, fortsetter Bjørndal. 

– Han er fortsatt kun 21 år, selv om han har vært med lenge. Vi er veldig fornøyde.

 

Av

Erik Madsen

erik@aasanetidende.no